Koupaliště potřebuje jedenáct set kubíků vody a napuštění vyjde na osmdesát tisíc korun. S čištěním nádrží po zimě se začalo až tento týden, i přesto, že už od minulého pátku panují tropické teploty. Teprve zítra se začne s napouštěním vody. „To potrvá tři dny a další tři jsou pak vyhrazeny na vyčištění vody,“ dodal Černý. Až příští čtvrtek dojde k odběru vody pro takzvaný velký vzorek, tedy o chemický a mikrobiologický rozbor. Ten stojí osm až devět tisíc korun. „Rozbor trvá týden, můžeme otevřít nejdříve v pátek 25. června,“ řekl přesné termíny Jaroslav Černý.
Jenže to se zase konají ve městě Slavnosti solné Zlaté stezky. „Nemá cenu otevírat Hulák v době slavností, stejně by tam nikdo nešel. I krytou halu máme uzavřenou. Hledali jsme totiž ve statistikách loňského roku a víme, že v době slavností byl bazén prázdný,“ našel další důvod, proč otevření Huláku zdržet. Dodal, že oficiálně Hulák zahájí v pondělí 28. června. Do té doby nabízí Prachatickým alternativu v podobě zahrady u krytého bazénu. Ta je veřejnosti přístupná od včera.

Dotazy, proč se provozovatelé bazénu nepodívají na předpověď počasí, se nemnoží jen v naší redakci. Místostarostka města Hanka Raben〜hauptová připustila, že mohly být bazény napuštěny už minulý týden. „Hulák provozuje Sportovní zařízení a je v plné kompetenci jeho ředitele, kdy se otevře,“ řekla.

Stejná situace se opakuje již druhým rokem. Vloni byl také Hulák v době květnových veder prázdný. Přitom letošní červnová předpověď uvádí teploty ke třiceti stupňům a občasné bouřky.