Původně do něj mělo milion korun investovat Tesco jako součást stavby supermarketu. Tesco ale letos na jaře od záměru odstoupilo, a tím padly i plány na hřiště. Jeho výstavba byla totiž jednou z podmínek smlouvy, kterou Tesco s městem uzavřelo. Zatímco vyhlídky na supermarket samotný jsou již nereálné, plánované hřiště má ještě jistou šanci. Prachatičtí radní se totiž rozhodli odkoupit od společnosti Tesco již vypracovaný projekt na hřiště s tím, že by rekonstrukci dnes naprosto zdevastovaného plácku bylo možné uhradit z vlastních nebo spíše dotačních peněz.

„Při jednání o hřišti nikdo ze současného vedení podle mého názoru neseděl, takže to známe jen z doslechu. Ten nápad se nám ale líbil již tenkrát, a kdyby město plánovaný projekt chtělo využít, byli bychom samozřejmě velmi rádi. Pro venkovní kolektivní sporty by bylo ideální,“ uvedl zástupce ředitelky Základní školy ve Vodňanské ulici Petr Kaiml s tím, že o plánovaném odkoupení projektu se dozvěděl v pátek.

Jak s projektem naložit, zatím ale radní nevědí. „Vše se bude ještě řešit, stejně jako to, zda bude hřiště jen pro školu, nebo i pro veřejnost. Žádné podrobnosti zatím neznám,“ uvedl prachatický místostarosta Robert Zeman. Zda projekt koupit či ne, musejí ale rozhodnout zastupitelé.