Jenže podat žádost je něco jiného, než získat peníze. O ty totiž město žádá přibližně tři roky a zatím neuspělo. Od první žádosti se celkové náklady na výstavbu hřiště v Parku mládí vyšplhaly na více než devatenáct milionů korun. V úvahu tak připadá další možnost. Využít pro bruslení a hokejbal hřiště u Domu dětí a mládeže. Jenže to zase není v majetku města.

„Takovou snahu máme. Ale musíme nejprve vyjasnit majetkové vztahy. Hřiště je v majetku státu. Ideální by bylo, pokud by se podařil jeho převod na kraj,“ řekl místostarosta města Robert Zeman. Potvrdil tak dohady, že město od stavby hřiště v Parku mládí s největší pravděpodobností ustoupí. „Máme tady základnu hokejbalového oddílu. Ti nemají kde trénovat. Děti v zimě zase nemají kde bruslit,“ uvažoval Zeman s tím, že místo by bylo pro takový sport ideální. Upřesnil ale, že vše je zatím jen ve stadiu sledování, jak dopadne případný převod na město.

„Rozhodně je taková varianta levnější,“ dodal. A kde vzít peníze na případnou opravu a úpravu? „Z vlastních zdrojů to nepůjde. V rozpočtu peníze nejsou. Poohlédneme se po jiných zdrojích,“ řekl Zeman. Pokud se převod povede, možná už letos budou mít děti kde bruslit.