„Po několik měsíců trvajícím jednání s vlastníkem pozemku se nám ho konečně podařilo získat do našeho vlastnictví. Máme už povolení od katastrálního úřadu. Pozemek jsme od jeho majitele získali výměnou za jiný ve vlastnictví obce,“ konstatuje s úlevou starosta obce Vladimír Voldřich.
Nové dětské hřiště by tak mělo vzniknout nedaleko místního kostela. „Chtěli bychom zde pro děti udělat různé prolézačky, houpačky či skluzavky. Konkrétní herní prvky budeme teprve vybírat. Každopádně chceme dětem dopřát kvalitní zábavu. Chtěli bychom také opravit vstupní dveře do tohoto pozemku a také udělat pletivo u přilehlého bytového domu. Dosahovalo by výšky okolo třech metrů a zabránilo by tomu, aby sem létaly míče a podobně. Nachází se zde totiž také fotbalové hřiště,“ upozorňoval starosta.
O přesných nákladech na výstavbu hřiště ještě zastupitelé obce přesnou představu nemají, podle slov Vladimíra Voldřicha se vyšplhají řádově na několik stovek tisíc korun. „V současné době nás čeká žádost o dotaci. Doufám, že budeme úspěšní, protože bez potřebných finančních prostředků se naše sny neuskuteční. Cílem akce je hlavně to, aby děti mohly smysluplně naložit se svým volným časem,“ hodnotil Vladimír Voldřich.
Pokud vše půjde podle plánu Nicovských, měly by se děti dočkat nového hřiště ještě v příštím roce. „Takové jsou naše plány. Dostávám řadu stížností od rodičů, že si děti v obci nemají, kde hrát. Jejich připomínky jsou zcela na místě. Pravdou totiž je, že tu žádné podobné hřiště nemáme. Chceme proto dát nepříjemnou situaci nejenom kvůli dětem, ale i ostatním obyvatelům obce konečně do pořádku,“ dodal starosta.