Až na turnaj v elektronických šipkách, který se uskutečnil pod střechou, se totiž ostatní utkání odehrávala na venkovních hřištích nebo ve volném terénu. „Počasí nám sice dalo dost zabrat, ale přesto jsme všechna utkání dotáhli zdárně do konce, i když například v případě nohejbalu to bylo dost dramatické a poslední set díky silnému lijáku připomínal spíše vodní pólo,“ komentoval počasí, kdy se různých časových intervalech přihnala větší či menší dešťová přeháňka, hornovltavický starosta Jiří Fastner.
Jediný pohár, který zůstal pořadatelské obci, vystřílel pomocí šipek bývalý místostarosta Jaroslav Mach a žádný z celkem osmnácti pohárů neputoval ani přes hranice do Bavorska.
„Soutěžících nakonec bylo víc než dost, protože jen na nohejbal přijelo sedm týmů a do orientačního běhu a do šipek se vzhledem k tomu, že probíhali v autocampu, zapojili i ubytovaní návštěvníci a to jak z Čech, tak z ciziny,“ pokračoval v komentování víkendového klání starosta Fastner, který se sám účastnil výpravy vodáků.