Do Parku mládí

Hřiště na hokejbal a bruslení by mělo vzniknout v Parku mládí v ulici U Rybníčku v těsné blízkosti veřejného koupaliště Hulák a nedávno rekonstruovaného dopravního hřiště. „Jsem ráda, že se držíme filosofie a tohle místo bude určeno pro sportování,“ konstatovala po seznámení se s projektem zastupitelka Jana Krejsová (ČSSD). Při vytipování lokalit hrálo svou roli také hřiště v Rumpálově ulici, ale radní dali už v červnu přesnost právě Parku mládí, protože varianta hřiště v Rumpálově ulici není v souladu se schváleným územním plánem.

Odbor investic měl připravené dvě varianty a zastupitelům předložili plusy a minusy obou. „Hřiště by mělo být v takových parametrech, aby bylo uznatelné pro mistrovské zápasy hokejbalu,“ vysvětlil Jaromír Markytán s tím, že v zimních měsících pak nebude problém s jeho zaledováním a využitím plochy pro veřejné bruslení i v podvečerních hodinách. „S osvětlením počítáme,“ řekl.

Zastupitelé dali přednost variantě jedna, která počítá s větší vzdáleností hřiště od obytné zástavby, ale na druhou stranu znamená větší zásah do zeleně v okolí. I ta ale bude do místa vrácena, ovšem do jiných částí. Chybět však nebude zázemí pro hráče a rozhodčí, sociální zařízení a jednoduchý bufet.

Parkoviště je

Projektová dokumentace vyjde na sto tisíc a samotná výstavba na čtyři miliony korun. „Chceme získat finanční prostředky také z cizích zdrojů a žádost na dvoumilionovou dotaci máme také na ministerstvu školství,“ doplnil k financování stavby prachatický starosta Jan Bauer. V Parku mládí nemusí navíc radnice řešit parkovací místa. „Využijeme těch, které jsme vybudovali spolu s výstavbou veřejného koupaliště,“ doplnil Jaromír Markytán.

Jen na vědomí

Pokud se podaří sehnat dostatečné množství finančních prostředků, mohlo by se stavbou hřiště začít už příští rok. Vyřešeny zatím nejsou provozní náklady a samotný provozovatel hřiště.

Zastupitelé města Prachatice proto vzali rozpracovanou projektovou dokumentaci sportovní plochy pouze na vědomí.