„Je to již pátý ročník a i tento se nám velice vydařil. Hasiče přišlo podpořit zhruba šest set návštěvníků,“ uvedl starosta obce František Scherer.
„Noční hasičská soutěž v požárním útoku je ojedinělá a na velmi vysoké úrovni,“ hodnotil senátor Josef Kalbáč a poté zúčastněným pro srovnání přiblížil počet požárů za loňský rok, kdy jich právě v noci či v ranních hodinách vypuklo nejvíce.
Vzhledem k alarmujícímu číslu loňských požárů, padesát pět každý den, se nikdo nemůže divit, proč soutěž odstartovala před 22. hodinou a skončila ve 2 hodiny ráno.
V předvečer svatého Jana, patrona hasičů, tak organizátoři rozsvtítili tabuli s časoměřičem a první družstvo z Krátošic mohlo nastoupit. Na přípravu před samotným startem měla jednotlivá družstva mužů tři minuty, družstva žen čtyři minuty, pak vše záleželo na rychlosti a disciplinovanosti soutěžících.
Svatomářskou dráhu osvítil tradiční ohňostroj a poté sbor dobrovolných hasičů společně se starostou obce Svaté Maří Františkem Schererem, mohl předat poháry šesti vítězným družstvům a ostatní hodnotné ceny za velmi zdařilé výkony.