Letos bylo pro vedení velice obtížné se rozhodnout, protože kandidátek bylo hned několik, ale nakonec byl putovní pohár a titul udělen Michaele Pilátové. Míša se moderní gymnastice věnuje sice teprve od září, ale na závodech již dosahuje velice pěkných výsledků a to nejen díky svým baletním zkušenostem, ale především díky své píli a trpělivosti. V letošní závodní sezoně se zaměřila na cvičení I. kategorie ZPMG, cvičení bez náčiní a se švihadlem, v příštím roce bude už cvičit kategorii vyšší, sestavu se švihadlem a obručí.

Dále byl udělen další titul a to Objev roku, který získala Renatka Turková. Ta si z republikového závodu v Táboře v dubnu přivezla 3. místo v 0.A kategorii ZPMG.

Děvčatům bylo také předáno čestné uznání za reprezentaci oddílu, a to Milušce Pešlové, Viktorce Racové, Máje Caisové, Denisce Markovcové a Míše Fürbachové. A dále některá děvčata obdržela osvědčení o splnění kategorie ZPMG. To znamená, že v příštím roce budou cvičit kategorii o stupínek vyšší.
Jak je také již tradicí, že všechna děvčata obdržela osvědčení o absolvování zájmového útvaru moderní gymnastiky a k tomu malý dárek.
Třetím rokem gymnastky během roku také sbírají body do oddílové soutěže O skleněnou číši, např. za pravidelnou docházku, účast na soustředění a na vystoupení, za výsledky na závodech. Na třetím místě se umístila Renatka Turková, na druhém Míša Fürbachová a absolutní vítězkou se stala Deniska Markovcová.

A trochu čísel: počet děvčat v oddíle – 28 a to ve věku 5 – 11 let. Děvčata předškolního věku tvoří 39 %. Dojíždějících rovných 50 %. Zúčastněných se závodů 9. Baletních soustředění o sobotním dopoledne bylo celkem 5, a to pod vedením baletní pedagožky Pavly Svobodové, která s námi spolupracuje už pár let. 32 tréninků během školního roku a neuvěřitelných 4320 minut tvrdé dřiny v tělocvičně. To je stručně shrnutý školní rok 2010/2011 pro moderní gymnastky.

Závěrem chci poděkovat především Jitce Pudivítrové a Báře Krumpové, které se celý rok děvčatům pečlivě věnovaly a připravovaly je na soutěže. Dále děkuji vedení DDM, především Vendule Kubíčkové, která nad námi drží ochrannou ruku. Našim sponzorům, jejíž seznam naleznete na stránkách www.mgprachatice.wbs.cz. Také rodičům a především děkuji děvčatům, za to, jaké jsou úžasné a s jakou chutí cvičí a bojují na závodech.
V příštím školním roce nabíráme do oddílu moderní gymnastiky Prachatice děvčata narozená v roce 2004, 2005 a 2006. Další informace sledujte na našich internetových stránkách.

Božena Šimková