Vimperská gymnastika měla v krajském přeboru zastoupení v nové kategorii Miniligy a dále v kategorii IV. ligy.

 

V sobotu v odpoledních hodinách se v Českých Budějovicích představila děvčata z kategorie miniligy a to ve složení Kristýna Vondrášková, Michaela Willmannová, Andrea Zwettlerová a Markéta Procházková, a to za podpory početného fanklubu z řad rodičů.

Děvčata začínala na přeskoku, který se jim během tréninku moc nedařil, ale na závodech se vybičovala k nečekaným výsledkům. Andrea Zwettlerová svůj přeskok zvládla nejlépe z děvčat a kdy se soutěžilo jenom v přeskoku skončila by na 5. místě. Michaela Willmannová také svoje skoky zvládla lépe než doma a i ona by se vešla mezi dvanáct nejlepších závodnic na přeskoku. Kristýnka Vondrášková měla při prvém skoku kolizi, která ji na chvíli vyvedla z klidu, ale již druhým skokem ukázala, jaká je bojovnice. Přeskok Markétky Procházkové ukázal, že na tomto nářadí má ještě rezervy, ale i tak zabojovala.

Po přeskoku následovala bradla a kdyby někdo před závody řekl, že děvčata toto nářadí zvládnou bez jediného zaváhání, asi by tomu nikdo nevěřil, neboť prvky, které předváděla děvčata na závodech, trénují teprve několik týdnů.

Jako třetí nářadí absolvovala děvčata kladinu, pro některé silné nářadí. Ale to nebyl případ těchto závodů, neboť děvčata na kladině často chybovala a padala a tímto přišla o bodíky potřebné k lepšímu umístění. Ale i přesto se například Kristýnce Vondráškové povedla krásná hvězda, kterou do své sestavy zařadila úplně poprvé.

Jako poslední přišla prostná, kde děvčata zacvičila na svoji oblíbenou hudbu a nikterak nic nepokazila. V celkovém zúčtování nakonec děvčata dosáhla na krásné šesté místo s celkovým bodovým ziskem 111,45 bodů a na páté místo ztrácela pouze 5 bodů. Jako tahounem tohoto družstva se ukázala být Andrea Zwettlerová společně s Kristýnkou Vondráškovou, které zastoupily jindy lepší Míšu Willmannovou, které se tyto závody moc nepovedly a zůstala za svým obvyklým výkonem.

V neděli se v kategorii IV. ligy představily vimperské gymnastky ve složení Hana Pešková, Ivona Trojanská a Jana Hadová. Toto složení družstva se nerodilo lehce, neboť adeptek na závodění v této kategorii je více, ale nakonec vše vyřešila nemoc dvou děvčat. Již na začátku závodu měly dívky handicap v tom, že byly pouze tři, tudíž se započítávaly všechny bodové zisky na každém nářadí, a to i ten nejhorší zisk.

Dle sdělení trenérky Marie Kotlíkové děvčata zacvičila svůj standart. Hance Peškové se povedla kladina, kde upoutala rozhodčí hlavně svým projevem a vystupováním. Ivoně Trojanské se zase povedla bradla, kde zacvičila bez chyby a na tomto nářadí táhla družstvo ona.

Přeskok děvčata také zvládla, pouze Janička Hadová měla menší problémy, ale i ty zvládla. Prostná děvčata zacvičila dle svých možností a žádných větších chybiček se nedopustila. Svým nasazením a bojovností nakonec vybojovala 5. místo s celkovým bodovým součtem 91,2 bodů.