Peníze jsou určeny na obnovu techniky a rekonstrukce požárních zbrojnic. Vloni hasiči z tohoto grantu čerpali pět milionů korun, jen o půl milionu více měli čerpat letos. Protože ale podali žádosti o dotace za téměř třicet milionů korun, byl grant o dalších pět milionů navýšen.

Mezi úspěšné žadatele o grant se zařadily i sbory dobrovolných hasičů z Prachaticka. Nejvíce peněz se podařilo získat sboru ze Záhoří, který žádal o 349 tisíc korun mimo jiné i na generální opravu a výměnu motoru. Hodnotící komise dobrovolníkům nakonec přiřkla 330 tisíc korun.

Úspěšní byli se svou žádostí i netoličtí hasiči. Ti ve svém projektu požadovali 116 227 korun na nákup ochranných pomůcek a požárního příslušenství. Radovat se nakonec mohou z necelých 102 tisíc korun. „I když jsme dostali o zhruba patnáct tisíc korun méně, než o kolik peněz jsme původně žádali, je to pro nás velký úspěch. Vzhledem k počtu žadatelů o grant je i tato částka obrovskou pomocí,“ uvedl včera na otázku, zda budou peníze chybět, velitel netolických hasičů Jan Marek.

Čkyňští dostanou z grantu necelých 20 tisíc korun z požadovaných dvaceti tisíc, hasiči z obce Žár dostanou 36 tisíc korun, když jejich původní požadavek na plovoucí čerpadlo a přívěs na člun byl 75 tisíc korun. Stráženští na nákup motorové pily získali 15 tisíc korun.