Dobrodružnou plavbu s pohádkou totiž připravil městský úřad spolu s prachatickou cestovní agenturou jako jednu z akcí prázdninového pasu.
Do Gmundenu vyjížděl nakonec plný autobus, který pomohly financovat evropské fondy stejně jako celý prázdninový pas. Ten radnice vydala v letošním roce již potřetí prostřednictvím odboru kultury, školství a cestovního ruchu. Prázdninový pas aneb kam za dobrodružstvím o prázdninách v nákladu 2 000kusů je bezplatně distribuován v Infocentru, případně na školách.
Všechny nabízené akce jsou určené dětem a mládeži. Úkolem prázdninového pasu je zpříjemnit dětem jejich volný čas v době prázdnin, kdy jsou pro ně připraveny nejrůznější aktivity v jednotlivých institucích, které se do projektu zapojili. Děti se tak hravou formou dozví potřebné informace o institucích, které se nacházejí ve městě, ve kterém žijí. Záměrem je vytvořit produkt, který nabídne dětem a mládeži nepřeberné množství možností, jak strávit v době prázdnin svůj volný čas a dozvědět se přitom mnoho novinek.
RŮŽENA ŠTEMBERKOVÁ
MÚ Prachatice