V sále kulturního domu vystavovalo svá díla třiačtyřicet fotografů z celé České republiky. „Oproti předchozím ročníkům letos vystavovalo přibližně o deset fotografů více. Celý víkend se všemi akcemi se báječně povedl. Každý, kdo se zúčastnil, vlastně vyhrál,“ chválil si strunkovický starosta Karel Matějka.
I když nebylo důležité, kdo se stane vítězem, soutěžilo se ve dvou kategoriích. Rozhodovala odborná porota sestavená z profesionálního fotografa, produkčního a desingera a v druhé kategorii laická veřejnost. „Je to spíše odborná veřejnost ze Strunkovic a okolí,“ upřesnil starosta. Odborná porota vyhlásila vítězem Dana Havlíka. U návštěvníků se pak největší oblibě těšily právě fotografie starosty Karla Matějky. „O sedmý ročník výstavy byl veliký zájem. Myslím, že se přišlo podívat tak pět set lidí,“ zkusil tipovat Karel Matějka.
Kromě samotné výstavy se o víkendu konalo ve Strunkovicích několik dalších doprovodných akcí. Ty si však již starosta nedovoluje nazývat doprovodnými, protože jsou zcela plnohodnotné. V městysu se tak představila například romská kapela Faraon či hudební trio Jana Císaře. Děti si pak užily divadelní představení Klaun Bilbo.
Nyní se již mohou strunkovičtí těšit na osmý ročník Fota na provázku.