„Odtržení podle zákona o obcích, tedy referendem, není možné. Libínské Sedlo má příliš málo obyvatel na to, aby mohlo referendum být vyhlášeno,“ zkonstatoval včera prachatický místostarosta Robert Zeman. V úvahu proto připadá rozdělení katastrů, ale pro to by musela zvednout ruku obě zastupitelstva. Tedy prachatické a zároveň záblatské, které by následně mohlo Libínské Sedlo vzít pod svou správu. „Já sám za sebe říkám, že ale ruku pro zmenšení katastrálního území města Prachatice nezvednu,“ doplnil Robert Zeman.

Podle informací Deníku ale jde údajně o to, že vedení města Prachatice Libínské Sedlo dlouhodobě investičně zanedbává. Své výtky proto zástupci osady Libínské Sedlo přednesli vedení města. Podle slov Roberta Zemana má ale věc dvě strany mince. O investicích se rozhodovalo na úrovni osadních výborů. Jejich zástupci se totiž mezi sebou domluvili, že než rozdělovat částku na tři nižší, je lepší vždy celou částku vložit do jedné z nich.

„Postup, kterým případné odtržení Libínského Sedla vyšel na veřejnost, nebyl příliš šťastný. V úterý jsme si ale problémy z části vyříkali. Pokračovat v tom budeme v sobotu na Libínském Sedle,“ ujistil Zeman. Doplnil, že diskutovat se bude o tom, co lidi z Fefrů trápí nejvíce, a co může město udělat. Další možnosti se teprve uvidí.