A stejně jako v případě předchozích expedic se o své cestovatelské zážitky podělí s milovníky dálek, a to pomocí velkoplošné projekce fotografií doplněné osobním svědectvím.
„Do Patagonie, což je kraj rozkládající v jižním cípu Jižní Ameriky a ležící na území Argentiny a Chile, se jezdí za přírodou a ne jinak to bylo i v mém případě. Cestoval jsem na těžko, s plným báglem, a tedy po většinu času připravený na kempování pod stanem, vaření na plynovém vařiči a chození kolem neskutečně krásných skalních jehel masívů Fitz Roy nebo slavných Torres v Národním Parku Torres del Paine. Připravený na koupání v ledovcovém jezeře a na vyhlášené argentinské steaky i červené víno,“ prozradil něco o své poslední cestě Roman Kübelbeck.
Ten se brzy přesvědčil o tom, že Patagonie je doslova hříčkou přírody, kde se počasí mění tak rychle a tak často, že bez problémů během dne vystřídá čtyři roční období, bez ohledu na to, že léto je právě v rozkvětu, a kde se ocitnete opravdu na konci světa, na nejjižnější výspě všech světadílů, kde další zastávkou je už jen Jižní pól.
„Prožil jsem v Patagonii krásné čtyři adventní týdny, nezasažen vánočním shonem, a užil si předvánoční dobu v klidu a míru zajímavé přírody, příjemných lidí a krásných zvířat,“ dokončil svou vzpomínku na exotickou výpravu Roman Kübelbeck. Pro ty, kteří se momentálně do těchto končin nechystají, je připravena zmíněná beseda, a to ve čtvrtek 4. března v sále MěKS Vimperk.