Vimperk – Absolutní přednost při výběru filmů k projekci ve vimperském kinu Šumava mají dvě kategorie. Jednak snímky domácí produkce a pak ty určené dětem. Poznámku Česká republika najdeme v například v březnu hned u čtveřice titulů.
„V prvním březnovém českém filmu Stínu neutečeš uvidíme například Pavla Landovského, Annu Polívkovou, Matěje Hádka či Františka Němce. Zápletka se točí kolem dávného rodinného tajemství, které ani čas nezahojil,“ představil jeden z filmů ředitel kulturního střediska ve Vimperku Jaroslav Pulkrábek.
Následují Lištičky, na jejichž výrobě se podílelo i Slovensko s Irskem a jeden z nejlepších českých filmů poslední doby Kawasakiho růže. „Film režiséra Jana Hřebejka s Danielou Kolářovou, Ladislavem Chudíkem či Lenkou Vlasákovou čekal na zpracování dlouhých devět let, než se našla odvaha zpracovat tak ožehavé téma jako je udavačství za minulého režimu. Nakonec to zvládli velice dobře jak režisér se svým dvorním scénáristou Petrem Jarchovským, tak i herci samotní,“ zastavil se u svého osobního favorita na film měsíce Jaroslav Pulkrábek.
Posledním českým filmem březnové nabídky je ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“ s názvem Hodinu nevíš . . . Dětem je pak určena projekce filmu Alvin a Chipmukové 2 a hlavně Mikulášovy patálie.
„Na ten film se těším osobně, neboť příběhy Mikuláše, Vendelína, Celestýna, Kryšpína, Albína, Viktorína a dalších hrdinů jsem měl v dětství hned po Foglarovi asi nejraději a jsem rád, že půl století po napsání knihy se někdo pustil do filmové adaptace,“ uzavřel pozvání do březnového kina ředitel Jaroslav Pulkrábek