Hra byla sice napsána před téměř stoletím, ale dodnes je silně nadčasová a pro dnešní dobu potřebná. Vypráví o tom, co se stane, když si starší záletník, kterému již vše nefunguje, pozve na návštěvu manželský pár v 15.45 hodin,“ uvedl představení Jaroslav Pulkrábek, ředitel MěKS Vimperk, které hru naprogramovalo na pátek 19. března.
To, proč je důležitý právě čas tři čtvrtě na čtyři, se dozvíte až na místě z hry autora Sachi Guitry v režii Romana Štolpy.
„Roman Štolpa vtiskl s velkým citem pro komičnost akcí svůj rukopis hlavním postavám Mojmíru Maděriči a jeho tanečním kreacím, Gabriele Filippi a Šárce Ullrichové, známé coby Zuzka ze seriálu Ulice a konečně i Tomášovi Turkovi či Tomášovi Valíkovi, který hraje Zajíčka ve stejném seriálu,“ prozradil i herecké obsazení Jaroslav Pulkrábek
Celkovou náladu divadelního představení umocní úvodní píseň Gilberta Becoda „Natalli“, která je i ústřední melodií komedie a podtrhuje romantiku děje.
Hra začíná v 19 hodin a vstupenka, kterou je možné zakoupit v kanceláři vimperského kulturního střediska, stojí 150 korun.