Zájem o odkoupení dvou objektů v Pasovské ulici a jednoho v ulici U Lázní podle starosty Pavla Dvořáka trvá. „Na zastupitelstvu jsme v loňském roce rozhodli, že chceme nakládat se třemi nemovitostmi ve zmíněných lokalitách. Stejně tak bylo rozhodnuto, že se případný prodej neuskuteční najednou, ale postupně,“ uvedl starosta Vimperka Pavel Dvořák.
Jako první by tedy měli zastupitelé nabídnout k prodeji dům č. p. 151 v Pasovské ulici, a to již dnes odpoledne při projednávání majetkoprávních záležitostí. „Tento dům už je oceněn a připraven ke zveřejnění záměru na nejbližším jednání zastupitelstva. Odhadní cena je zhruba 1,25 milionu korun,“ upřesnil starosta Dvořák. Řádově by tak podle jeho slov vycházel v tomto konkrétním domě jeden byt v objektu na přibližně sto tisíc korun.
I když o tento objekt již několik případných kupců projevilo zájem, nechce jej město prodat bez možnosti ovlivnit jeho budoucí využití. „Chceme, aby prodej měl kontrolovatelnou smysluplnost, což znamená, abychom věděli, co zde případný kupec chce dělat a současně abychom měli jasné záruky. Obáváme se toho, aby objekt nekoupil někdo pro nepřizpůsobivé občany odjinud,“ upozornil starosta Pavel Dvořák.
Shrnuto je momentální situace ta, že město chce objekty prodat, zčásti zná i jejich cenu, o prodej je zájem, ale přesné podmínky stále chybí. „Specifikace podmínek bude součástí vyhlášení záměru na prodej, který bude schvalovat zastupitelstvo,“ potvrdil starosta.
Dům, kterého se to týká, byl ze tří uvedených nejméně obsazeným z hlediska nájemníků. Z jedenácti bytových jednotek užívají nájemníci momentálně třetinu bytů, navíc jak v tomto tak i v domě č. p. 150 jsou připraveny další exekuce. Nejvíce nájemníků pak má město v objektu U Lázní, kde jsou momentálně volné jen dva byty.