Právě sem je pozvalo vedení města ke společnému setkání.
O úvod se postaraly děti z mateřské školy, které si spolu s učitelkami připravily pásmo básniček a písniček a také krátkou zhudebněnou verzi klasické pohádky O šípkové Růžence. nakonec se děti rozparádily natolik, že se jim ani nechtělo z parketu a docela určitě by dokázaly bavit sebe i seniory ještě hodně dlouho. Nicméně čas pokročil a před seniory předstoupila starostka Martina Pospíšilová, místostarosta Robert Pročka a senátor Tomáš Jirsa, aby jim shrnuli nejen uplynulý rok z pohledu města, ale aby odpověděli na otázky.
„Paroubek je rozvedený, Topolánek se rozvádí a všechno ostatní už stejně víte z novin a televize, zažertoval na úvod senátor Jirsa, aby vzápětí při položených dotazech zvážněl. „Bohužel jsme v hospodářsky úspěšnějších a bohatších letech nešetřili. Ne snad, že by se peníze vyloženě projedli, investovalo se, stavělo, ale prostě jsme nešetřili a navíc nebyla politická vůle ke skutečné důchodové reformě. Vaší generace se to už tak nedotkne, na vaše důchody bude, ale česká populace stárne a je jasné, že pokud se něco zásadního nestane, budou mít dnešní dvacetiletí velké problémy v důchodovém věku,“ odpovídal Jirsa na dotaz, kam se poděly všechny peníze a proč má stát takové dluhy, když všichni odvádíme takové daně.
Velký prostor pak v diskusi věnovali senioři i zástupci radnice spolu s Tomášem Jirsou životu ve Volarech. Ten je podle místních seniorů do značné míry poznamenán likvidací jihočeských dřevařských závodů, které jen zde zaměstnávaly kolem pěti set lidí. „Pokud tu nebudou mít mladí práci, bude z Volar za pár let město důchodců,“ zaznělo od jednoho z přítomných seniorů, kterému se nelíbil ani stav hotelu Bobík. „Ať nám pomůže kraj, ať hotel koupí a udělá z něj domov důchodců,“ navrhoval.
Podle starostky Martiny Pospíšilové je město Volary z pohledu případného investora ne právě zemí zaslíbenou. „Když skončily dřevařské závody, město nekoupilo volné pozemky pro případné využití na průmyslovou zónu. I tak v bývalém areálu našly práci desítky lidí. problém je v tom, že v současných podmínkách, kdy investoři hledají nejen prostor pro stavbu výrobních závodů a bytových jednotek, ale především pracovní sílu, nemají Volary příliš co nabídnout. Poptávka je totiž hlavně po kvalifikované pracovní síle. Bohužel z osmdesáti pěti procent uchazečů o práci ve Volarech jsou to lidé se základním vzděláním,“ upozornila starostka na jeden ze základních faktorů, proč investoři zvažují, zda budou ve městě podnikat a proč také volí jiné lokality.
Pokud jde o hotel Bobík, ten by měl být předmětem dražby. „Z hotelu už je odvezeno veškeré vybavení, exekutoři odvezli dokonce vodovodní baterie a sprchové nástavce, protože vlastník hotelu dluží dokonce ještě za jeho koupi bance. my celou situaci pečlivě sledujeme a dokonce uvažujeme o možnosti hotel koupit, ale vše je otázkou cenové nabídky od banky. Tu bychom měli znát zhruba v polovině února,“ dodala.