Dnes se v ulicích města objeví lidé s kampaní ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ANO ŽIVOTU. Ti také představí deset nově vydaných brožur, které informují o škodlivosti drog.
„Všechny drogy jsou jedy a jejich toxické části se rozpouštějí a usazují v tukových tkáních organismu, kde zůstávají a působí dlouhodobě,“ informovala koordinátorka projektu Řekni ne drogám – řekni ano životu Zuzana Leová.
Zbytky drog se průběžně aktivují a dostávají zpět do krve, kde působí na psychické a fizické zdraví konzumenta. S těmito i dalšími informacemi ohledně drog a jejich škodlivosti budou zájemce v ulicích Prachatic seznamovat dobrovolníci, jež se zapojují do zmiňovaného projektu.
„Zároveň budeme nabízet nové brožury a zodpovídat dotazy k problematice drog,“ pokračovala Zuzana Leová.
Mezi hlavní aktivity projektu patří také protidrogové vzdělávání a podávání informací o účinnosti detoxikační metody L. Ron Hubbarda pro drogově závislé bez dalších náhražkových drog. Úspěchy této metody jsou 70 až 80 procent.
Podle údajú Evropského monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti je konopí v soušasné době nejrozšířenější z celé Evropské unie právě v České republice.
Naše země se objevuje na prvních příčkách evropského žebříčku i v užívání dalších narkotik, jako jsou extáze či pervitin. Akce začíná dnes ve 14.30 hodin na Malém náměstí.