„Vlivem nedostatku zakázek byl nucen na konci prvního pololetí tradiční výrobce v regionu snížit počet pracovníků zhruba na polovinu,“ potvrdil Deníku ředitel Úřadu práce v Prachaticích Václav Pauch. „Jedná se převážně o pracovníky v kovovýrobě, kteří pracovali u tradičního výrobce a zaměstnavatele v regionu Vimperska řadu let. Přesto se nejedná o stav, který by výrazněji ovlivnil situaci na trhu práce na Prachaticku,“ uvedl dále ředitel Pauch.
Všem, kteří v Dřevostroji skončili nabídl prachatický úřad práce kompletní pomoc. „Od první chvíle, kdy jsme byli zaměstnavatelem na tuto situaci upozorněni, začali jsme těm, kterých se ukončení pracovního poměru týkalo, poskytovat veškerý servis z naší strany, především jsme jim radili a radíme, jak se v nové situaci orientovat. Pro některé z nich není jednoduché přijít o práci po dvaceti letech ve firmě,“ doplnil Pauch. Pravidelné informace o volných pracovních místech byly jen částí servisu, který bývalým zaměstnancům Dřevostroje úřad práce nabízí. „Pro ty, kteří přesto zůstávají v naší evidenci, jsme zřídili společensky účelná místa. To se týká především lidí, kteří jsou ve sledované věkové skupině nad padesát let,“ doplnil Václav Pauch.
Vedení společnosti odmítlo možnost vyjádření a nechtělo celou situaci komentovat.

Dřevostroj Čkyně a. s.
Historie Dřevostroje se datuje od roku 1951. K samotnému založení došlo v roce 1982, v té době se jednalo o národní, později státní podnik. V rámci privatizace byl v roce 1992 státní podnik přeměněn na akciovou společnost.