„Máme vytipovaný pozemek pro výstavbu v ulici Na Výsluní, kde bychom chtěli postavit nový dům s pečovatelskou službou, ale dále jednání nepokročila. Zatím byl na radnici zájemce, který by měl zájem takové zařízení ve Vimperku postavit,“ potvrdil místostarosta Vimperka Bohumil Petrášek. Dodal, že poslední schůzka se uskutečnila v závěru loňského roku a další teprve vedení radnice se zájemcem plánuje na přelom ledna a února. „Chceme mít jasno, zda do projektu půjdeme společně, nebo budeme hledat jiného partnera,“ doplnil Petrášek. Vybraná lokalita počítá se zhruba půlhektarovým pozemkem pro výstavbu a je v souladu s platným územním plánem Vimperka, nachází se poblíž centra s dobrou dostupností.
Podle dostupných informací se tedy objevil investor, který by měl zájem vybudovat dům s pečovatelskou službou, nicméně dosud nepadlo rozhodnutí o případném spolufinancování.
„Jsou různé možnosti od čistého samofinancování ze strany investora, přes spolupodíl města, kraje případně sdružením prostředků ze státního rozpočtu. Investora jsem informoval, že město samo jako takové do výstavby domu s pečovatelskou službou nepůjde. Předpokládáme, že toto řešení nastane v době, kdy bude jasno také o nemocnici a o případném napojení domu s pečovatelskou službou na toto zdravotnické zařízení,“ dodal starosta Pavel Dvořák.
Podrobněji o počtu lůžek a systému fungování budoucího domu s pečovatelskou službou nechtěl starosta sdělit s odvoláním na probíhající jednání o transformaci nemocnice.