Tím alespoň reagovala místostarostka na pondělním jednání zastupitelů místostarostka Jaroslava Martanová na výtky bývalého starosty Pavla Dvořáka. Ten přitom upozornil, že město promarnilo šanci alespoň se ucházet o evropské dotace minimálně na projekt nové městské knihovny v objektu TKB.
„Knihovna nám byla třikrát zamítnuta. Pohořeli jsme na tom, že žádost o dotaci zpracovávali pracovníci městského úřadu a žádost nebyla natolik kvalitní, abychom se dostali alespoň mezi projekty pod čarou,“ uvedla Martanová s tím, že ze třiceti šesti předložených projektů skončila knihovna na třicátém pátém místě. „Když jsme se pídili po příčinách, bylo nám sděleno, že předložená žádost vykazovala celou řadu formálních nedostatků. Jak městská knihovna, tak i městská policie tedy i nadále zůstanou ve svých současných prostorách.

Projekt nové městské knihovny přesto nechce vedení radnice hodit za hlavu. „Sice nevíme, kolik peněz ještě zůstane pro zbylé výzvy regionálního operačního programu, nicméně je třeba projekt dopracovat tak, aby bylo možné ucházet se o dotaci kdekoli jinde. Najít peníze na modernizaci knihovny bude do budoucna nezbytné tak jako tak. Současné prostory nejsou optimální ani po technické stránce, nehledě na to, že pokud by knihovna zůstala tam, kde je, bude nutné objekt minimálně zateplit,“ zdůraznila místostarostka.