První nájemníci obecního bytového domu by se mohli v létě nastěhovat. „V prvním kole jsme měli více než padesát žádostí. Podmínky pro přidělení bytu jsou však poměrně přísné a ne každý je splňuje. Proto vyhovělo asi jen pětadvacet uchazečů,“ upřesnila starostka Lhenic Marie Kabátová.
Stavba bytového domu je z velké části hrazena ze státních dotací. Právě stát proto určuje podmínky pro uchazeče o byt. Ten musí například doložit doklad o příjmech za posledních dvanáct měsíců, přičemž nesmí překročit přesně dané limity. Přednost dostanou především rodiny s malými dětmi.
„I přes tyto podmínky věřím, že se nám podaří zaplnit všechny byty,“ myslí si lhenická starostka. Přidělováním bytů a nájemními smlouvami se ještě budou zabývat zastupitelé. Podle slov Marie Kabátové se tak stane už zítra odpoledne.
„Zároveň se ještě sejdeme s budoucími nájemníky, kterým předložíme podmínky smlouvy, které by se měly následně podepsat,“ doplnila Marie Kabátová. Smlouvy budou nejprve na dva roky, poté musejí nájemníci znovu předložit doklad o příjmech a splnit potřebné podmínky. Teprve potom jim bude nájemní smlouva prodloužena na delší dobu.
Dům bude mít dvacet osm bytových jednotek tří různých velikostí, od jedné až po tři místnosti doplněné kuchyňským koutem.