Jeho matka se doma příliš nezdržovala. Vydělává si totiž nejstarším řemeslem.
Dítě měl proto většinu času na starosti otec, i když také nejde o žádného svatouška. Minulý týden se totiž ocitl ve vazební cele, o kterou požádala okresní státní zástupkyně Miroslava Prokešová.
„Muže policisté zadrželi minulý týden a jeho trestné činy jsou natolik závažné, že vazba byla nezbytná už jen proto, že by se mohl následně vyhýbat dalšímu stíhání,“ upřesnila prachatická státní zástupkyně. Bitky, facky ale také napadení nožem a znásilnění se mělo totiž v rodině odehrávat zhruba posledních dvanáct měsíců na několika místech jižních Čech. Vše doprovázelo nevybíravé chování muže, hlasité hádky a hlavně urážky.
Jeho partnerka se ho ale bála, a také proto dlouho dobu mlčela a jeho chování vůči své osobě snášela. Vše se odhodlala oznámit až po nedávném znásilnění.
Důvodem pro vazbu bylo znásilnění, fyzické napadání a další trestné činy, které muž páchal právě na své partnerce. Soudce shledal žádost o vzetí do vazby jako oprávněné a muž podezřelý z násilných trestných činů tedy čeká na hlavní soudní líčení ve vazební věznici. Před soudem nebude stát poprvé, v předchozích letech již musel své nevybíravé chování vysvětlovat.
O dítě se v současné době stará jeho matka, jenže ani to není podle Miroslavy Prokešové zrovna ideální situace. „Z preventivních důvodů jsem požádala zároveň o uložení výchovných opatření ve vztahu k nezletilému asi pětiměsíčnímu dítěti,“ dodala. Matka se doma příliš nezdržuje a je podezřelá z trestného činu ohrožení dítěte, které vyrůstá v nevhodných podmínkách. Sociální pracovnice už začátkem července požádaly soud o stanovení dohledu nad výchovou dítěte.