Ten totiž čelí obvinění hned z několika trestných činů. Jednak měl odcizit výrobky z jedné firmy v Husinci zabývající se výrobou textilu, nabízet a prodávat marihuanu a také se pod vlivem alkoholu nevhodně chovat na volarském vlakovém nádraží a následně na policejní stanici. Jednání soudu pokračovalo výslechem dalších svědků. První z nich, pracovník oné husinecké firmy, popisoval, jak výrobky zmizely. „Výrobky jsme měli připravené k expedici. Byly ve skladu uložené zhruba dva až tři měsíce. Při inventarizaci jsme, ale zjistili, že jich okolo tří seti kusů chybí. Zhruba tři desítky z nich se navíc objevily na pultu jednoho vietnamského obchodníka v Husinci. Právě ten mi za přítomnosti policie uvedl, že mu je za cenu sto korun za kus prodal právě Jiří D. Do skladu se mohl dostat přilehlým oknem,“ popisoval první z trojice svědků.
Na volarském vlakovém nádraží se měl Jiří D. chovat pod vlivem alkoholu nevhodně, což vyvrcholilo při příjezdu policie. „Choval se k nám velice hrubě. Po příjezdu na stanici se jeho chování nezlepšovalo. V cele dokonce strhnul světlo ze stropu. Uklidnil se až poté, co mu jeden z příslušníků pohrozil podáním trestního oznámení. Řekl, že tu škodu zaplatí,“ popisoval policista, druhý ze svědků.
Překvapení u soudu přišlo ale hlavně při výpovědi posledního ze svědků. Tomu Jiří D. měl v jednom případě prodat marihuanu, a ve dvou dalších nabízet. „Koupil jsem ji od něj za dvě stě padesát korun, byl to asi jeden gram,“ popisoval svědek. Dále uvedl, že ho Jiří D. dvakrát napadl, dal mu pěstí a také vyhrožoval, že ho zabije. „Říkal, že by si to klidně šel odsedět,“ dodal svědek. Jiří D. na to okamžitě reagoval slovy, že si vymýšlí a jestli není vůči němu zaujatý. U soudu vyšlo najevo, že mezi oběma panuje řada neshod. V přípravném řízení ale tento svědek uvedl, že mu marihuanu pouze nabízel, nikoli prodal. Soudce Jiří Mühlstein proto jednání odročil na konec listopadu, kdy soud vyslechne dalšího svědka, kterému měl Jiří D. prodávat marihuanu.