„Nejtragičtější položky našich statistik jsou totiž ve srovnání s loňským rokem o mnoho horší. Zaznamenali jsme vyšší počet nehod a usmrcených osob,“ zkonstatoval včera pro Deník vedoucí Dopravního inspektorátu v Prachaticích Martin Grožaj.

Připočteme–li i poslední prázdninový víkend, zemřelo na prachatických silnicích šest lidí. „Vloni to byli v uvozovkách pouze tři lidé,“ doplnil Martin Grožaj.

Nehody se smrtelnými následky se odehrály na různých místech okresu. „Nelze tedy označit místa s extrémní nehodovostí a tragickým koncem. I když tato místa mohou být součástí úseků, kde k nehodám dochází častěji,“ řekl policista s tím, že k samotnému zamyšlení je pak dopravně technický stav těchto vozovek stejně jako například členitost terénu.

K celkové statistice nehodovosti ale Martin Grožaj dodal, že počet nehod od začátku roku poklesl oproti minulým rokům o třináct procent. „Ani devadesát nehod v letošním červenci není nejvyšší číslo. Jde o třetí nejlepší výsledek za posledních deset let, když nehody v uplynulých letech v červenci vždy přesáhly stovku,“ uzavřel vedoucí dopravního inspektorátu.