Soutěž krásy

Šest měsíců příprav vrcholilo za mohutného povzbuzování především domácích soutěžících, a ty byly hned tři. Dvě z Vimperka – devatenáctiletá Tereza Šimková a jedenadvacetiletá Soňa Bělecká a další reprezentantkou z Prachaticka pak byla šestnáctiletá Zuzana Růžičková z nedalekého Buku.

Soutěžní klání o Dívku Šumavy 2009 mělo tři známé disciplíny, první z nich byl rozhovor s moderátory Ivanou Christovou a Janem Čenským. Další pak byla volná disciplína, kde převládaly ukázky tance snad všeho druhu a po poslední, promenádě v plavkách pak porota, kde usedl například hejtman Jiří Zimola, senátorka Jiřina Rippelová nebo loňská vítězka Dívky Šumavy Andrea Švihovcová, musela organizátorce soutěže Pavlíně Brunclíkové říci svůj konečný verdikt a došlo na samotné korunování slečen.

Jana z Pačejova

Dívkou Šumavy 2009 je od soboty devatenáctiletá Jana Chodová z Pačejova na Klatovsku. Ta se zároveň stala i Tváří Deníku – hlasy jí posílali čtenáři Klatovského, Domažlického a Prachatického deníku a také získala titul Dívka Nice Magazínu 2009.

Druhé místo porota dala devatenáctileté domácí finalistce Tereze Šimkové, která využila bezezbytku „sílu domácího hřiště“, stala se totiž ještě Dívkou Publika.

Třetí Dívkou Šumavy se stala sedmnáctiletá Lenka Stančeková, která dostala také nejvíce hlasů v SMS hlasování a domů si odvážela ještě titul Dívka Sympatie.

Korunka v dražbě

Hned po skončení galavečera Ivana Christová a Jan Čenský začali s dražbou vítězné korunky. O tu se chvíli prali zpěvák Marek Ztracený, který při galavečeru vystupoval, a olympijský vítěz z Nagana Martin Straka, jež zasedal v porotě. Jedno z přihození si nenechala ujít ani Miss Internet Inna Puhajková, která byla jedou z porotkyň a pozadu nezůstal porotce a osobní trenér Dívek Šumavy David Huf .

Nakonec ale korunku za sedmnáct a půl tisíce získal bývalý hokejový reprezentant Matin Straka a peníze z dražby půjdou na konto Dětského centra Jihočeského kraje na rekonstrukci rehabilitačního prostoru.