Ti se budou moci novým interiérem pokochat již v pátek 17. září. „Jako první se na nových prknech představí prachatičtí divadelníci Šumavského ochotnického spolku s hrou bratří Čapků Lásky hry osudné,“ potvrdil prachatický starosta Jan Bauer výběr premiérového představení. Toto první představení bude zdarma, stačí si vstupenku rezervovat v Infocentru.

Prachatická radnice nezahálela a ještě před tím, než do divadla pustí první návštěvníky, připravila ceníky pro případné zájemce o jeho pronájem. „Ceník bude platný právě ode dne oficiálního otevření Městského divadla,“ dodal Bauer. Ceny za pronájem prostorů podle jeho slov vycházejí z provozních nákladů divadla a zároveň jsou přizpůsobeny také na vyšší nároky spojené s úklidem prostorů. Ceny za pronájem Městského divadla schválili radní při posledním jednání.

Rekonstrukce divadla se uskutečnila v posledních dvou letech a radnici vyšla na zhruba šedesát milionů korun, část ale zaplatí dotace z Evropské unie. Tu ale musela radnice předfinancovat a byla nucena si vzít na opravu úvěr.

V divadle bude i nadále fungovat kavárna. „Nechceme však konkurovat podnikatelům ve městě, kteří už tak mají těžké podmínky. Kavárna tak bude otevřena pouze v době, kdy se budou odehrávat představení,“ řekl prachatický starosta. Dodal, že smlouvu o jejím provozování radnice prodloužila s majitelem Baru V Koutě Františkem Kaslem. „Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál, provozovatele je možné časem změnit,“ dodal Bauer.