Symbolický výběr

Tentokrát však loď farního kostela nahradila vimperská pakrovna, což je slangový výraz pro úschovnu zavazadel. „Výběr místa byl pro jubilanty vskutku symbolický, neboť paní Fialová pracovala v úschovně zavazadel dvaadvacet let a její manžel práci na dráze věnoval celý život, tedy úctyhodných čtyřiadvacet let,“ vysvětlil specifický výběr obřadních prostor vimperský starosta Pavel Dvořák.

Recept na štěstí

Recept na šťastné soužití mají diamantoví manželé jednoduchý. Krom lásky je to především úcta a respekt k druhému a být si vždy navzájem oporou.

„Jejich rodiče přišli do pohraničí po válce a tam se také tatínek s maminkou seznámili. Maminka tvořila takový trojlístek s dvěma přítelkyněmi a tatínek s kamarádem se rozhodli, že ho musí rozbít. Kamarád si vybral jakousi Věrku a tatínek maminku. Jenže pak s nimi chodila občas ještě ta třetí kamarádka, a tak si z otce dělali ostatní legraci, že má na výběr. Ale on už měl definitivně vybráno,“ přiblížila počátek vztahu rodičů, po kterém za třičtvrtě roku následovala svatba Zdeňka Plačková.

Podle jejího vyprávění odešli rodiče hned po té do Lenory a jejich majetek byl takřka nulový. „Neměli vlastně vůbec nic a na vše si museli postupně našetřit. O to větší měli radost, když si něco nového mohli do bytu koupit, doplnila střípky ze šedesátiletého manželství rodičů dcera Zdeňka Plačková.