V pondělí 15. února jsme se ponořili pomocí virtuálních her do olympijského klání ve skocích na lyžích, slalomu na lyžích i ve snowboardu. Velkou legraci jsme si užili při lovení ryb s tučňákem. Po obědě jsme se sešli na hřišti u bazénu, zde jsme vytvořili různé stavby ze sněhu a nakonec bobovali na kopci. V úterý 16. února jsme pomocí encaustických žehliček a voskovek tvořili přáníčka a koláže pro maminky. Odpoledne bylo úžasné – plavali jsme v bazénu, závodili jsme ve štafetových a jiných vodních hrách. Ve středu 17. 2. jsme vyrazili za poznáním do Prachatic. Přivítalo nás CEV DŘÍPATKA, kde Růženka Vinciková povídala o tom „Co vypráví sněhová vločka“. Seznámili jsme se s tím, jak vzniká vločka, jak vypadá pod mikroskopem.

Po vydatné svačině od maminky jsme navštívili DDM Prachatice. Tam bylo připraveno překvapení v podobě velkých trampolín a virtuálních her. Ve čtvrtek 18. února nás čekala cesta do Stožce. Navštívili jsme SEV – Pod skalou. Tam nás Pavlína Krupková seznámila s tím, „Co umí voda“. Součástí výukového programu byly různé pokusy. Po obědě jsme šli pěšky do Černého Kříže, cestou někoho z nás rozbolely nožičky, a tak jsme přivítali příjemné posezení a občerstvení. Inspirováni pondělními sněhovými stavbami jsme zde na památku postavili velkého sněhuláka, doufáme, že až zas přijedeme příště, tak nám na peronu zamává.

Za všechny – Dominika, Michal, Matěj, Anďa, Jana, Mirek, Simona, Krystián, Hanka, Šárka, Štěpánka, Vítek, Honzík, Luboš, Vlaďka, Monika z volarského domečku.

Vladimíra Laschová