Jeho pracovníci společně s dětmi však ve čtvrtek 29. října odstartovali oslavy hned dvou významných výročí.
„Oslavujeme již pětačtyřicet let od vzniku domu v Prachaticích a zároveň čtyřicet let fungování v budově v Ševčíkově ulici,“ upozorňovala Jaroslava Řezanková z Domu dětí a mládeže v Prachaticích.
Na návštěvníky čekal bohatý program. Při něm nechybělo ani vypuštění symbolických čtyřiceti balónků do vzduchu. Na ně děti připevnily lístečky se svými nejtajnějšími přáními. „Představujeme činnosti jednotlivých poboček, tedy i vimperské, volarské a netolické. Zájemci se tak mohou podívat na zábavné dílny nebo si například zahrát různé deskové hry. Rovněž představíme i umění jednotlivých sportovních zájmových útvarů. Dále na zájemce čeká sportovní klání ve fotbalu či odbíjené. V neposlední řadě se i setkají pracovníci a externisté, kteří spolupracovali v domu během čtyřicet let,“ popisovala včerejší program Jaroslava Řezanková.
Pracovnice vimperského domu dětí a mládeže zde zájemcům předvedli výtvarnou techniku Enkaustiku. „Jedná se o kresbu horkým voskem na křídový papír. Tato technika pochází již ze starého Egypta. Hitem u dětí se ale stala hlavně v posledních třech letech,“ popisovala Jitka Martanová z Domu dětí a mládeže ve Vimperku.
Naopak volarská pobočka zde představila nejrůznější deskové hry. „Vybrali jsme skutečně netradiční hry. Velký zájem je o strategickou hru Blokus, kuřecí olympiádu na způsob pexesa, Link 4 či Memory. Cílem těchto her je odpoutat děti od posedávání u počítače. Stejně tak se i učí mezi sebou komunikovat,“ upozorňovala pracovnice Domu dětí a mládeže ve Volarech Vladimíra Laschková.
Netolický dům dětí a mládeže naopak dětem přestavil hry na herní konzoli Nintendo Wii, která snímá pohyb hráče. Děti se tak mohly na okamžik stát například slavnými skokany na lyžích.
Oslavit významná výročí společně s pracovníky domu mohou zájemci ještě v pátek 30. října. „Od devíti hodin dopoledne odstartujeme sportovní víceboj o putovní pohár DDM,“ dodala Jaroslava Řezanková.