V úterý 1. března byla velká „Výprava za losem“. Cesta vlakem do Nového Údolí a pak pěšky do Stožce. Cesta rychle utekla při plnění různých úkolů např. postavit co nejvyšší stavbu z přírodních materiálů. V SEV „Pod skálou“ Stožec nás přivítalo teplo a slečna Veronika, která si pro děti připravila pracovní listy. Během hledání odpovědí na jednotlivé otázky se děti seznámily s celou expozicí Stožeckého pracoviště a našly i losa, který je dominantou expozice. Putování končilo v Černém Kříži, odkud nás vlak opět odvezl domů do Volar.

Ve středu proběhla tvořivá dílna Enkaustika – malování horkým voskem, děti si vyrobily jednotlivé obrázky, které potom sestavily do koláží, a jimi obdarovaly rodiče či prarodiče. Odpoledne jsme se vrhli do vln plaveckého bazénu. Děkujeme paní Mileně, Bořkovi a Markovi za příjemné odpoledne.

Ve čtvrtek se 19 dětí vydalo do Prachatic do CEV Dřípatka, kde se pod vedením Růženky dozvěděly, co je to „Obřadní pečivo“. Proč se peklo a hlavně si vše vyzkoušely, co do těsta patří, jak se mísí a jak se jednotlivé figurky – ježek, želva, rak a ještěrka vyrábějí. Bylo to velmi zajímavé a pečivo velmi chutné. Odpoledne jsme navštívili Muzeum Cirkusu a loutek, zde nás nejvíce zaujala expozice Evropského pexesa. Celé jarní putování jsme zakončili ve volarském Domečku při odpočinkovém sledování filmu.

Vlaďka Laschová