Venku bylo sněhu skoro po kolena, foukal silný vítr, ale v II. A bylo příjemně, jak ve světnici u vyhřátých kamen. Aby taky ne! Nečekala nás totiž žádná televize, ani video, ale naši druháci přichystali pro své malé kamarády zábavu s knihou.

Nejdříve naše malé hosty a jejich rodiče přivítali loupežníci, kteří se všem svěřili, že do školy nikdy nechodili, ale nějaká ta písmenka už znají. Společně pomohli předškolákům písmenka poznávat a skládat je do slov. Pak malým hostům některé děti zarecitovaly básničky, aby je hravou formou seznámily s některými písmeny abecedy.

A co bylo pak? Zazvonil zvoneček a začala pohádka. Druháci se proměnili ve zvířátka a další pohádkové postavy a četli jako o život. Pohádka se líbila, loupežníci se díky zvířátkům napravili a naloupené poklady rozdělili mezi děti. Nakonec si mateřídouškové děti vybarvily obrázek a ostatní obrázky si i s pamětním listem odnesly domů.

Budeme se na ně všichni těšit zase v lednu u interaktivní tabule a zároveň chceme poděkovat všem druhákům, kteří nelitovali svého volného času a pohádkové odpoledne si pro mateřídouškové děti připravili.

Dagmar Staňková