Během dvou soutěží si tanečníci od kategorie mini ( 5let) do kategorie dospělých vybojovali pět zlatých medailí, pět stříbrných a tři bronzy! Postoupili tak všichni dvakrát na MČR a dostali tak možnost bojovat o postup do TV Show v Praze a zároveň o titul MČR.

První taneční soutěž se konala 27. března v Českých Budějovicích. Jednalo se o regionální kolo TOPGAL DANCE LIFE TOUR 2011, kde se sešlo 1676 tanečníků, na 90 choreografií od začátečníků až po profesionální tanečníky.

Soutěž je rozdělena do tří kategorií: rekreační choreografie (začátečníci), Národní liga II. (pokročilí) a extraliga (pro členy CDO). Taneční studio Crabdance nepatří mezi členy, tudíž se musela zařadit mezi dvě zbývající kategorie. Tato soutěž má tři postupová kola. Regionální, MČ a MČR. Postupová kola se odehrávají po celé ČR ( ČB, Chomutov, Jablonec nad Nisou atd.) Taneční studio Crabdance představilo na této soutěži poprvé své nové choreografie pro rok 2011.

V kategorii MINI (5-6let) skladbu Evy Květoňové „Hej, to je nuda“, která získala
2. místo a další (6-7let) skladbu Moniky Kobanové „Bez telefonu ani ránu“, která získala taktéž 2. místo. Jedná se o nejmladší tanečníky Crabdancu, kteří si i přes svůj věk soutěže maximálně užívají a na tanečním pódiu to umí již skvěle rozjet.

V kategorii Děti představilo skladby Moniky Kobanové, které byly zařazeny již do Národní ligy mezi pokročilé tanečníky. První pod názvem „ Memories“(10-11let), která si odvezla 3. místo a druhou „Mickey´s crazy party“ (8-9let), která se přivezla 1. místo i přes to, že děti byly v kategorii zcela nejmladší. Děti si během chvilky získaly publikum, které je po vystoupení opětovalo hlučným potleskem a nadšením!

V kategorii Junior se v jedné disciplíně sešly dvě skladby Moniky Kobanové proti sobě, a přesto se obě dostaly na stupínek vítězů, což všem vyrazilo dech a všichni byli v té chvíli zcela ohromeni, zaskočeni a zároveň maximálně nadšeni z tak úžasného výsledku! Skladba „Prozraď svou tvář“ (13-14let) 3. místo a „ Armáda budoucnosti“ (11-12let) 2. místo. Na této soutěži, kde je organizátorem Czech Dance Organization, jsou nejpřísnější taneční kritéria. Tanečníci z Crabdancu v tomto roce postoupily do vyšších soutěžních věkových kategorií, kde jsou nyní nejmladšími tanečníky a zároveň tento rok změnily taneční disciplínu na street show, kde jsou nováčky. Z těchto důvodů jsme byli připraveni na rok, kdy si děti nebudou odvážet medaile, ale spoustu společných zážitků a motivace pro další taneční sezónu. Překvapení bylo však veliké. I přes velkou konkurenci, nejmladší věk v kategorii a nový styl si všichni tanečníci z Crabdancu nakonec odvezli překrásná ocenění, nezapomenutelné zážitky a největší nadšení z toho, když jejich vystoupení bylo odměněno velikým aplausem a následně obejmutím svých nejbližších, rodičů a týmových kamarádů s rozzářeným úsměvem a srdečnou radostí se slzami v očích. Tato chvilka se stala dalším nejkrásnějším zážitkem pro vedoucí a choreografy Tanečního studia Crabdance, kteří se po celý rok dětem věnují.

Z Tanečního studia Crabdance o. s. vyrazilo 3. dubna 110 tanečníků včetně vysokého počtu rodičů na další akci do Třeboně, kde se konala druhá největší postupová soutěž v ČR „Taneční skupina roku 2011“.

V Třeboni se setkaly taneční školy, studia a centra z jížních Čech. Představilo se zde na 90 choreografií rozdělených do dvou lig. Základní liga pro začátečníky a liga TV show pro pokročilé a profi tanečníky, kteří bojují nejen o titul MČR, ale zároveň o postup do TV Show. Soutěž byla velice náročná, trvala od 9 hod do 21.00 hod, a to v plném nasazení do posledních chvil.

Taneční studio Crabdance o.s. na této soutěži představilo sedm choreografií. Od nejmenších pětiletých tanečníků až po dospělé. I přes velkou konkurenci všechny kategorie reprezentovali naše město Prachatice více než úspěšně. Výsledkem byla čtyři ZLATA, dvě STŘÍBRA a jeden BRONZ! Choreografie byly rozděleny následovně: do základní ligy byly zařazeny tři a do TV show čtyři choreografie.

V základní lize byla zařazena choreografie Evy Květoňové „Hej to je nuda“, kterou představili naši nejmenší tanečníci ve věku 5-6 let a vytancovali si své 2. místo i přes svou první soutěžní sezónu. Děti, které zatančily skladbu Moniky Kobanové „Memories“, si od nás všech zaslouží velkou poklonu a obdiv. Den před soutěží jim skrze marody bylo změněno celé postavení a přechody, které si za dvouhodinový trénink musely zapamatovat, aby se v oslabeném počtu tanečníků mohly soutěže zúčastnit. Z tohoto důvodu byly zařazeny do základní ligy, kde získaly 1. místo, a to s plným počtem jedniček! Jednalo se o neskutečný výkon deseti skvělých dětí, které se nevzdaly a chtěly odtancovat i za své chybějící taneční kamarády.

Poslední choreografií v základní lize je „Story dead bride“. Jde o kategorii dospělých pod vedením Evy Květoňové, kteří si zaslouženě po 9 hodinovém čekání na své vystoupení odvezli krásné 2. místo. Do TV Show byly zařazeny čtyři formace, jejichž choreografkou a trenérkou je Monika Kobanová. První z nich je choreografie „Bez telefonu ani ránu“, která si odvezla v kategorii BABY 1. MÍSTO. Představily ji děti ve věku 6-7 let, které tančí již druhým rokem.

Další choreografie, která se poprala o postup do TV SHOW v kategorii Děti, byla „Mickey´s crazy party“. Při zvednutí známek s plným počtem jedniček nám porota vzala všem dech. 1. místo! Naši devítiletí tanečníci dokázali zvednout porotce ze židle, roztancovat je a zároveň zvítězit nad mnohem staršími tanečníky. Třetí choreografie pod názvem „Armáda budoucnosti“ zastupovala kategorii Junior. Děti jsou tento rok v nové taneční disciplíně a zároveň nejmladšími účastníky této kategorie. I přesto se mezi skvělými tanečníky protančili na 1. místo! Poslední choreografie byla „Prozraď svou tvář“ opět v kategorii Junior, která byla poprvé tento rok zařazena do disciplíny hip hop. Za účasti nejlepších 6 tanečních skupin, se jako nováčci probojovali tanečníci na 3. místo.

Taneční studio Crabdance se za čtrnáct dnů zúčastnilo dvou hlavních celostátních soutěží. Vystoupilo třináctkrát a získalo 13 ocenění. To vše jen zásluhou dětí, které tancem žijí a věnují mu s maximálním nadšením a elánem svůj veškerý volný čas. I přesto, že Crabdance není výběrové studio a tancují zde všechny děti bez ohledu na to, zda jsou, či nejsou pohybově nadané, dokazují každý rok neskutečné výsledky. Nejde zde jen o tanec, ale o velká přátelství mezi všemi dětmi a vedoucími, které spojuje nespočetné množství společných zážitků z různých soustředění, akcí, výletů, tréninků a soutěží. A právě to se odráží v jejich konečné práci, která vždy potěší nejen své nejbližší, ale již velký počet fanoušků. Velké poděkování patří všem sponzorům za to, že studio jejich pomocí může existovat a rodičům, kteří v hojném počtu podporují své děti na soutěžích, kde jim tak vytvářejí skvělou taneční atmosféru. A nejen to. Vždy řádně dohlížejí, aby se tým sešel vždy v plné sestavě, a udělají pro tuto skutečnost někdy až nemožné. Všem patří velké poděkování.

Monika Kobanová
Taneční studio Crabdance