Tedy v případě, že se povede opravit další část z netolických chodníků.
„Chodník, který máme před naším panelákem, je pro mě nepraktický. Jezdím s kočárkem a manipulace s ním je na našem chodníku téměř nemožná. Určitě to není dobré ani pro staré lidi, kteří mají už tak problémy s pohybem. Zakopnout tu není vůbec problém,“ potvrdila stav současného chodníku jedna z obyvatelek Hornické ulice, ve které by se mělo opravovat.
Dosavadní nevyhovující stav, se zastupitelé města rozhodli vyřešit ještě letos. „Na některé opravy místních chodníků došlo už loni. Pro letošek se chceme zaměřit na chodník v Hornické ulici. Prozatím ale ještě nemáme vyřešeno, jaká firma by opravu měla provádět, a tak nás ještě čeká výběrové řízení. Přibližně do měsíce by ale firma mohla být vybrána,“ ujistil netolický starosta Oldřich Petrášek.
Na nový chodník uvolní městský rozpočet přibližně milion korun. „Finance, se kterými na rekonstrukci počítáme, by měly stačit na odstranění staré a nevyhovující dlažby, včetně podkladových vrstev. Na ně pak dodavatelská firma umístí zámkovou dlažbu,“ popisoval rekonstrukci správce majetku města Netolice Jindřich Vaníček.
Se samotnými pracemi se pak podle jeho slov začne ihned po skočení výběrového řízení. „Samozřejmě s ohledem na klimatické podmínky,“ uzavřel Vaníček.