Na silnici z Volar směrem na Lipno projíždějí řidiči obcí Chlum. Zde bylo dříve klasické označení začátku a konce obce a tedy padesátikilometrová rychlost. To zde však od minulého roku není. Úsekem tak řidiči projíždějí devadesátkou.
„Chtěli jsme s tímto stavem něco udělat. Přes silnici zde často přecházejí lidé a když zde auta jezdí tak rychle, je to velmi nebezpečné. Proto jsme žádali Správu a údržbu Jihočeského kraje (SÚS JK), aby povolila snížení rychlosti,“ informovala volarská starostka Martina Pospíšilová.
SÚS JK však žádosti nevyhověla, a tak budou muset být chodci v Chlumu i nadále velmi opatrní. Vedení města se s tímto stavem nehodlá smířit a i nadále bude podnikat kroky k tomu, aby se rychlost podařilo snížit.
„Určitě se pokusíme něco vymyslet. Je špatné, že v místě chybí klasické označení obce. Jinak by zřejmě bylo nejlepší najít nějaký rozumný kompromis. Myslím, že ideální by bylo vrátit označení začátku a konce obce a zároveň s tím instalovat značku s maximální povolenou rychlostí sedmdesát kilometrů za hodinu,“ konstatoval radní města Roman Kozák.
Značek je na českých silnicích mnoho, a tak byly některé odstraňovány kvůli větší přehlednosti. Bohužel právě v Chlumu tento zásah zřejmě nebyl nejvhodnější.