„Každý rok investujeme řádově desetitisíce korun do údržby autobusového nádraží a zastávek. V tuto chvíli máme v okolí města dvě zastávky bez krytých čekáren a jednu krytou. Přemýšlíme sice o tom, že i zastávky u sklárny a u Horout by mohly být kryté, ale bez dotací to nezvládneme,“ říká starosta Husince Robert Klesner.

Ve sněhu a dešti čekají na autobus cestující v Budkově. „Není to ale až tak horké. Jezdí k nám jenom ranní spoj, tím do školy jedou dva školáci a tak jeden nebo dva další cestující. Zatím jsme ani od našich obyvatelů neměli požadavek, že by jim chyběla krytá čekárna. Na Koncandě jsme ji měli, ale narazilo do ní zřejmě nějaké auto a už tu taky není. S penězi na tom nejsme tak, abychom mohli stavět sami kryté čekárny,“ říká starosta Budkova Josef Markytán.

Ve výhodě jsou obyvatelé Buku. Ti mají v obci a blízkém okolí čtyři autobusové zastávky a u všech jsou kryté čekárny. „Nechali jsme je navíc opravit, takže v tomto ohledu jsme na tom dobře,“ říká starosta Antonín Mráz. Zároveň doplňuje, že oprava čekáren nestála obec více než dvacet tisíc korun.

„Dojíždím z Netolic, na náměstí žádné čekárny nejsou, ale dá se tu schovat před sněhem nebo deštěm do podloubí. Na druhou stranu, pokud by se podařilo vybudovat na náměstí vhodnou čekárnu, která by ale nenarušila historický ráz centra, byla bych pro,“ říká cestující Martina Nováková z Netolic.