„Jelikož není možné vymyslet jinou objízdnou trasu bude po dobu rekonstrukce železničního přejezdu trasa svedena už na křižovatku silnice ve směru na Žernovice,“ upřesnil pro Deník vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj. Přes koleje tak firma, která zajišťuje rekonstrukci nainstaluje panelové překlady a částečně zpevní povrch odstavného parkoviště pro kamiony mezi křižovatkami.

„Objížďka bude mít rozhodně vliv na bezpečnost a především plynulost dopravního provozu, a to vzhledem k jejímu provizornímu řešení,“ doplnil policista s tím, že ani chodci nepřijdou zkrátka. Komplikace v místě uzavřené vozovky s největší pravděpodobností nastanou, ale pro lidi směřující směrem do nemocnice pěšky bude vytvořen zvláštní panelový přechod. „Chceme, aby chodci měli v maximální možné míře omezený kontakt s projíždějícími vozidly,“ říká Martin Grožaj. V té souvislosti upozornil, že by bylo dobré, kdyby kamiony už v neděli večer na odstavném parkovišti nestály. „Pomohlo by nám to při přípravě objízdné trasy,“ zdůvodnil.

Oprava, se kterou České dráhy začínají už v pondělí, se týká pouze kolejí a vozovky maximálně do jednoho metru od nich. Po dobu oprav bude výluka na trati z Prachatic do Volar. Neopravuje se totiž jen v místě křízení kolejí a vozovky, má návaznost na rekonstrukci kolejí na mostě v Krumlovské ulici. „Zhotovitel prací policii potvrdil, že opravy budou hotovy během příštího týdne,“ dodal k termínům Grožaj.

Paradoxem však je, že budou opraveny pouze koleje Českých drah, železniční vlečka v jejich těsné blízkosti zůstane bez zásahu odborníků.

Je totiž soukromá a její majitel ji rekonstruovat nechce. Stejně tomu bylo i v červenci při opravě přejezdu na Žernovice.

„Oprava přejezdu potrvá do čtvrtka. Na přejezdu bude opraven železniční svršek, zruší se stará konstrukce, bude dán nový štěrk a nové kolejové pole. Celá rekonstrukce povede ke zlepšení technického stavu, a to samozřejmě i pro automobily,“ informovala včera o plánované opravě tisková mluvčí Českých drah Markéta Krausová.