Prostor, který výhradně slouží lidem, jež se rozhodli strávit dovolenou ve stanu a nebo v karavanu. „Chatky se v areálu nenachází, za to máme místo přibližně pro dvě stě stanů,“ přiblížil rozlohu kempu provozovatel Tomáš Reindl, který zároveň ujistil, že pro všechny návštěvníky je samozřejmě zajištěno sociální zařízení a sprchy. „Klíč od nich u nás kempaři dostanou hned po příjezdu a zaplacení. Stejně jako je u mnoha jiných kempů, i naše sprchy fungují na žetonový princip. Jinak jsme klíče zavedli z toho důvodu, že v areálu autokempu se rovněž nachází i přírodní koupaliště, které s oblibou navštěvují obyvatelé s nedalekých obcí. Oblibu si našlo asi hlavně kvůli čisté vodě, která se tady po celou dobu sezony většinou udrží,“ mluvil o veliké výhodě provozovatel kempu.
Výhod, ale i zajímavostí je v tomto menším kempu více. Podle slov Tomáše Reindla, tady nechybí dětské hřiště. „To má i dobrou polohu, na něj je totiž dobře vidět z terasy, kde si návštěvníci mohou pochutnat na něčem dobrém, nebo se zchladit dobrým pitím, a k tomu hlídat své malé ratolesti,“ s úsměvem láká Tomáš Reindl do kempu.
Návštěvníci mohou energii vybít i na volejbalovém nebo nohejbalovém hřišti. Okolí je také vhodné pro milovníky cykloturistiky. „Určitě ale i pro pěší výlety. A protože je kemp obklopený lesy, z výletu si hosté mohou přinést i houby. Čeká ale na ně více zajímavých míst. Velikou dominantou je třeba vrchol Javorník, mnoho památek najdou i v nedaleké obci Stachy, kde je například hasičské muzeum nebo také známý park plný hřibů. Určitě bych kempařům doporučil navštívit i Vacov, tam totiž zase mají výborné pečivo,“ popsal možnosti provozovatel, který upřesnil, že večer mohou návštěvníci pookřát u dobrého pití, na než je v některých dnech zvýhodněná cena.
Autokemp se v nedávné době stal i zázemím pro sportovce. Nedaleko se uskutečnila soutěž v mezinárodním běhu. „To jsme tady měli docela rušno. Jinak ale u nás určitě hosté najdou klid a především pohodu, po které dnes mnoho lidí z měst touží,“ doplnil provozovatel závěrem.

Autokemp a koupaliště Rohanov
Nachází se přibližně dva kilometry od Vacova. Kemp je určen především pro stany a karavany, chatky se tady nenacházejí. Za to je přímo v areálu k využití přírodní koupaliště i rychlé občerstvení. Samozřejmostí je také sociální zařízení a sprchy. U každého stanu je možnost založit ohniště. Jinak se v areálu autokempu nachází malé hřiště pro děti, dále volejbalové a nohejbalové hřiště. Dětský koutek leží přímo u terasy místního rychlého občerstvení. Prostředí je ideální nejen pro houbaře, ale také milovníky turistiky a cykloturistiky. V okolí se nachází mnoho zajímavých památek a míst. Kompletní ceník ubytování je k shlédnutí na internetových stránkách autokempu www.kemprohanov.ic.cz