„Opět se jedná o prodej přímo bytů,“ potvrdil vimperský starosta Pavel Dvořák princip prodeje vlastních bytových jednotek včetně příslušných pozemků.
Celkem tak město bude nabízet k odkoupení devatenáct ze dvaceti bytů současným nájemníkům, na jeden uvolněný byt bude vypsáno výběrové řízení. „Jedná se o bytové prostory v domě s číslem popisným 42 na náměstí Svornosti, kde si město ponechá nebytové prostory pro potřeby turistického střediska. Zbylé dva domy se nacházejí v Kaplířově ulici vedle služebny městské policie,“ přiblížil starosta lokality, kde se bytové jednotky určené k prodeji nacházejí.
Podle Pavla Dvořáka jsou byty i celé domy ve slušném stavu a jedná se o byty o velikosti od jedna plus jedna až po čtyři plus jedna. „Pokud se týká ceny, je stanovena v rozmezí od 2500 až do 2810 korun za metr čtvereční. Například byt dva plus jedna o rozloze šedesát sedm metrů čtverečních bude nájemníkům nabídnut za cenu 201 tisíc korun, byt jedna plus jedna pak za zhruba 125 tisíc korun a nejdražší byt je čtyřpokojový, ovšem o ploše 135 metrů čtverečních za 370 tisíc korun,“ srovnal cenové nabídky Vimperka starosta Dvořák.
V případě nebytových prostor, které se nacházejí v objektech zahrnutých do této nabídky prodeje, přednostně budou nabízeny těm, kteří v nich podnikají. Na ostatní nebytové prostory bude zveřejněn záměr, do kterého se může přihlásit kdokoliv. „V tuto chvíli záměr prodeje dalších bytových jednotek nepřipravujeme. Aktuálně bude zastupitelstvo projednávat ještě záměr prodeje domu v Pasovské ulici v sousedství objektu, který je teď prodáván,“ doplnil starosta.