Tím je akciová společnost ČSAD Autobusy České Budějovice. Po českokrumlovské firmě Ramvjebus, jejíž spoje převzala ČSAD Autobusy od února, je to druhý jihočeský soukromý přepravce, který skončil s linkovou autobusovou přepravou osob.
Pro cestující se ale nic nezmění. Podle Jaroslava Maryšky z ČSAD Autobusy České Budějovice zůstávají v platnosti jak jízdní řády, tak nástupní a výstupní zastávky. „Přebíráme jak autobusy, tak i zaměstnance. Pro cestující zůstává všechno stejné,“ potvrdil Maryška s tím, že na Prachaticku přebírá akciová společnost provozování tří linek dosud provozovaných společností Záruba M+K. Jedná se o dvě kratší linky na Netolicku a Lhenicku a jednu dálkovou linku ve směru Prachatice – Praha.
Přestože počínaje prvním březnem přebírá provozování zmíněných linek za Záruba M+K společnost ČSAD Autobusy, ještě včera ve 14 hodin nebyla tato změna zapracována do informačního serveru IDOS. „Víme o tom. Pravděpodobně tam ještě nebyla zapracována změna přepravce, ale všechny spoje pojedou od prvního března tak, jako doposud,“ ubezpečil cestující Maryška s tím, že výpadek spojů z informačního serveru společnost řeší, aby se změny v elektronických jízdních řádech objevily co nejdříve.

Kterých linek se změna týká?
Na Prachaticku ze změna přepravce dotkne pouze tří linek dosud provozovaných firmou Záruba M+K, a to:
380510 Vodňany – Netolice – Lhenice
380520 Vodňany – Netolice – Chelčice
370003 Praha – Strakonice – Prachatice