Přetrvávající dohady kolem ceny projektu Centra Mistra Jana Husa a zapojení firmy BSK–West Group, a. s., vyústilo o víkendu ve výpověď mandátní smlouvy mezi městem Husinec a výše zmíněnou firmou.
„Nechceme, aby nadále bylo jméno naší firmy vláčeno v novinách a nepodloženě skandalizováno,“ reagoval na články zveřejněné v Prachatickém deníku předseda představenstva a generální ředitel firmy BSK–West Group, a. s., Ladislav Dostal.
Rozhodnutí firmy přichází prakticky ve stejné době, kdy se rozvázáním smlouvy mělo zabývat husinecké zastupitelstvo. To má rozvázání smlouvy na pořadu jednání zastupitelů dnes.
„To s tím nemá nic společného. Podobné tendence trvají již zhruba půl roku. Naše role tím v Husinci definitivně končí a platí to i o projektu Centra Mistra Jana Husa,“ dodal Dostal.
Ten se současně ohradil i proti opakovaným připomínkám zastupitelů Husince, kteří se v minulosti dožadovali vyúčtování půlmilionové dotace poskytnuté na základě mandátní smlouvy uzavřené na konci března 2007 s platností do konce letošního roku.
„Pokud by se do smlouvy zastupitelé pořádně podívali, zjistili by, že nemáme povinnost předkládat vyúčtování každý rok nebo dokonce každý měsíc, ale vždy po provedení práce nebo až po skončení platnosti smlouvy, což by v případě jejího trvání bylo zhruba v lednu příštího roku,“ upozornil Ladislav Dostal.
Současné dění kolem projektu Centra Mistra Jana Husa ve spojení s firmou BSK–West Group považuje její generální ředitel za hrubé porušení mandátní smlouvy. Tu podle jeho slov připravoval tým právníků.
„Jakákoli další jednání už prostě nebudou. Město od nás obdrží písemnou výpověď a vyúčtování. Pokud bude i nadále někdo osočovat naši firmu, předáme celou záležitost právníkům,“ uvedl na závěr Dostal.