Tato akce se stala již po několik let místní tradicí, která se opakuje vždy na konci školního roku a je soustředěna do příjemného prostředí na fotbalovém hřišti u řeky. Pro děti bylo připraveno odpoledne plné zábavných her, za které děti dostaly sladkou odměnu podle vlastního výběru.
Všechny děti dostaly od starosty obce poukázku na bezplatné občerstvení a pokud někomu při zábavě vyhládlo, mohl si tuto poukázku vyměnit za chutné občerstvení.

Celé odpoledne bylo prokládáno ukázkami hostujících účastníků – leteckých modelářů z Vlachova Březí a Vimperka, kteří předváděli rádiem řízené letecké modely.

Malé i velké diváky zaujala ukázka automobilových modelů a obrovská sbírka modelů vojenské bitevní techniky, kterou předvedl dlouholetý modelář z nedaleké Čkyně, pan Horák.

Rovněž vystoupení dalších hostů – kynologického klubu Vimperk se svými psími svěřenci, budilo před všemi respekt.

Členové kynologického spolku předvedli ukázky psí poslušnosti, výcviku a na závěr došlo i na očekávané ukázky zadržení ozbrojeného nebezpečného pachatele.

Počasí se v deštivém období minulého týdne vydařilo, a proto všichni mohli být spokojeni s příjemně stráveným odpolednem v Bohumilicích.

Josef Preněk