V normálním provozu bude od příštího pondělí 3. září. Dnes a o víkendu bude ještě mimo provoz. Čeká se až se voda v bazénu vyhřeje na potřebných 27 stupňů Celsia. Této teploty musí dosáhnout. Již v úterý totiž Středisko plavecké výuky začíná se svými kursy pro děti ze základních škol.

Zatím na Hulák

„Krytý bazén bude sice ještě tři dny zavřený, ale pokud bude přát počasí, lidé si mohou vyrazit zaplavat na koupaliště Hulák,“ sdělil ředitel Sportovního zařízení města Prachatice Jaroslav Černý.

V pondělí se najíždí na normální provoz. Od pondělí do pátku bude otevřeno jako dříve. Od 6.30 hodin do 21 hodin. V sobotu a v neděli bude otevřeno od 13 do 19 hodin.

Začíná pára

„V pondělí také zkušebně uvedeme do provozu páru, a to v době od 17 do 19 hodin,“ řekl dále Jaroslav Černý. Poté bude otevřena pravidelně každé pondělí od 17 do 20 hodin. „Podle zájmu lidí pak můžeme průběžně počet provozních hodin páry rozšiřovat. Bude záležet na poptávce a také na počasí,“ vysvětlil ředitel.

Zejména návštěvnice ženského pohlaví se mohou těšit v plaveckém bazénu na několik novinek. V době odstávky byla v prvním patře udělána nová podlaha ve sprchách, dále na toaletách.

Omítka v zimě

„Jsou hotové také nové kanálové odpady. Před opravou prosakovala voda dolů k mužům, kde se tím ničila omítka. Na ni by se mělo dostat již tuto zimu, protože se nejedná o nijak velký zásah,“ potvrdil Jaroslav Černý. Navíc ještě dodal, že do letošních letních oprav se investovalo přes tři sta tisíc korun.

Pokud bude v září teplé a slunečné počasí, budou si moci lidé vybrat, zda se půjdou koupat na Hulák či do bazénu.