„Včerejší výměna dveří je vlastně součást všech letošních oprav a rekonstrukcí, kterých bylo opravdu mnoho. Například instalace nových odvodňovacích kanálků, rekonstrukce ve sprchách, kde je nyní nová protiskluzová podlaha, oprava zábradlí, kde budou nové výplně a prostor na reklamu a další,“ vyjmenoval ředitel Sportovního zařízení Prachatice Jaroslav Černý.

Další opravy

Celkem si letošní rekonstrukce, které jsou v podstatě u konce, vyžádaly řádově půl milionu korun. Ještě se budou opravovat některé šatnové skříňky, kde se vymění poličky či přidají háčky. Již nyní má však Jaroslav Černý jasné představy o tom, co by se mělo opravit v příštím roce. „Bude to rekonstrukce akumulačních jímek, v nichž se upravuje voda před tím, než nateče do bazénu,“ vysvětlil ředitel. Tato akce by měla stát přibližně přes jeden milion korun.

Více páry

V plaveckém bazénu je také velmi oblíbená pára. Ta je v současné době v provozu v pondělí, ve středu a pátek. „Její provoz rozšiřujeme. Již od této neděle pětadvacátého bude spuštěna v době od 16 do 18 hodin,“ slíbil Jaroslav Černý, který tak vychází vstříc mnoha zájemcům. Ředitel ještě doplnil, že je celkem spokojen i s celkovou návštěvností bazénu.

„Prachatický bazén se mi líbí a vzhledem k velikosti města si myslím, že má velmi dobré zázemí a vybavení. I pro malé děti je tady připraveno dostatek zábavy i hraček,“ řekla jedna z návštěvnic Jana Novotná.