„Ano, od soboty 19. února máme plánovanou odstávku v plaveckém bazénu,“ potvrdil včera Deníku ředitel Sportovního zařízení města Prachatice Jaroslav Černý, který prachatický bazén spravuje. „Během těch čtrnácti dnů hodláme změnit celý interiér vstupní haly plaveckého bazénu,“ upřesnil Černý důvod, proč bude bazén pro plavce na čtrnáct dnů uzavřen. Zároveň dodal, že tyto úpravy nelze dělat v létě, neboť zakázka za přibližně tři sta tisíc korun není pro firmy z okolí natolik zajímavá, aby ji zařadily do letních měsíců, kdy je prachatický bazén pravidelně uzavřen.
Termín v době jarních prázdnin pak sportovní zařízení určilo zcela záměrně, neboť účastníci pravidelných plaveckých kurzů ze základních škol nepřijdou o svou výuku. „Ty, kdo měli navštívit bazén před jarním volnem, jsme obeslali, že jejich kurz se v tomto termínu konat nebude. Jejich jeden dvouhodinový kurz jim bude finančně vykompenzován nebo následně nahrazen,“ zdůraznil Jaroslav Černý. Stejně tak plavecké kroužky přijdou maximálně o dvě hodiny výuky, o jarních prázdninách mají totiž stejně volno.
Zároveň se vstupní halou ale řemeslníci také dokončí výměnu druhé poloviny odtokových žlábků u velkého a kompletně je vymění u malého bazénu,“ doplnil další úpravy ředitel sportovního zařízení s tím, že touto úpravou sportovní zařízení vyřeší problém zatékání vody do technického zázemí bazénu.
Řemeslníci podle jeho slov začnou hned v sobotu a během čtrnácti dnů dají především vstupní hale bazénu nový a moderní vzhled.
Stará tmavá dlažba bude nahrazena světlou v moderním stylu. Opravy se tak budou podle našich informací týkat nejen haly, ale také bufetu a celého přízemí. „Nové bude i osvětlení, které v případě světlé dlažby pokryje prostor méně světly s intenzivnější svítivostí. Víme, že výměnou tmavé dlažby za světlou ušetříme náklady na svícení. Světla bude potřeba méně a bude se odrážet od nového světlého povrchu,“ doplnil Černý další důvody velké změny v bazénu. Tmavá dlažba, která je v současné době v bazénu, je původní z osmdesátých let minulého století, kdy byl Plavecký bazén v Prachaticích uveden do provozu. „Výměna už je nutná, neboť obklady jsou již nekvalitní a z části také rozbité. Rozhodně to bude posun k lepšímu,“ zdůraznil Černý a dodal, že následný provoz vyjde levněji, stejně jako je tomu ve sportovní hale, kde už k výměně zářivek došlo.
Na návrhu, jak změnit vstupní část haly, se podílelo prachatické Studio Duha.