Podle Černého jsou důvodem odstávky práce na izolaci přepadového odtokového žlabu, kterým i po loňské rozsáhlé rekonstrukci zatékalo do strojovny. Ta se ale týkala především vzduchotechniky a nové dlažby na odpočinkových schodech u bazénu. „Při krátkodobém uzavření bude dodavatelská firma provádět usazení mřížek a zaizolování žlabů, což se při rekonstrukci v létě nedělalo. Naposledy se totiž dlažba kolem bazénu i mřížka dávaly nové přibližně před pěti roky, takže jsme nepředpokládali, že by závada mohla být právě tady,“ potvrdil Jaroslav Černý.

Na závadu se přišlo tím, že se začala objevovat vždy v době provozu bazénu. „V pondělí, kdy je tu klid a voda z bazénu odtéká přepadem, bylo ve strojovně sucho. Jakmile začal v úterý normální provoz a voda z bazénu vytékala až na pochozí plochu v jeho úrovni, do strojovny teklo. Tohle je poslední možnost, jak k zatékání dochází,“ uvedl ředitel bazénu. Náklady na opravu jsou podle slov Jaroslava Černého v úrovni necelých 85 tisíc korun.

Kromě poslední investice v minulém roce a zateplení části objektu bazénu by Jaroslav Černý uvítal další investici v úrovni 4,5 milionu korun. Týkat by se měla především úspor na teple. Za jeho dodávku a spotřebu zaplatil plavecký bazén jen v loňském roce více než 2,5 milionu korun. „Celkem jsme spotřebovali 3679,1 gigajoulu. Jeden stojí 700 korun. K tomu je potřeba připočítat náklady na ohřev vody na veřejném koupališti Hulák a přibližně jeden a půl milionu korun za vodné a stočné. Dotace na provoz od města pro letošní rok bude činit sedm milionů korun,“ shrnul Jaroslav Černý jen část provozních nákladů.

To by se alespoň částečně mohlo v budoucnu změnit, pokud se ale podaří sehnat někde zmíněného čtyři a půl milionu korun. „Už je udělaný projekt na úsporu nákladů zahrnující solární panely, tepelné čerpadlo a kogeneraci. Návratnost by měla být zhruba do tří let. Mělo by to znamenat i zlepšení tepelné pohody v bazénu. Zatímco nyní se začne s vytápěním prostor ve chvíli, kdy do systému jde teplo z tepelné soustavy, kogenerační jednotky by vytápěly podlahové topení průběžně,“ vzpomíná Černý.

Pokud jde o pravidelnou letní odstávku plaveckého bazénu, ta by v letošním roce nemusel být podle Jaroslava Černého zbytečně dlouhá i kvůli provedené rekonstrukci v loňském roce. I když počasí se naplánovat nedá, je podle jeho slov možné, že by se zhruba čtrnáctidenní odstávka dala lépe naplánovat i s ohledem na využití veřejného koupaliště Hulák.