Starosta Prachatic Jan Bauer shrnul názory do jedenácti bodů, které dnes uveřejňujeme:

1. Vedení města ani hodnotící komise složená ze zástupců všech politických uskupení nikdy netlačila ani netlačí na výstavbu supermarketu v této lokalitě za každou cenu. Jediné místo, kde tlačíme je na samotné zájemce, aby pokud již k výstavbě dojde, podmínky a konkrétní výhody pro město a okolí byly co největší.

2. Předmětný pozemek společně s dalšími lokalitami nabízíme na výstavách, na internetu, ale i v katalogu příležitostí případným investorům již několik let.

3. Příjem z prodeje pozemku ve Vodňanské ulici je dokonce součástí schváleného rozpočtu 2007, pro který hlasovali všichni zastupitelé! Již rok je to veřejná a mnohokrát medializovaná záležitost.

4. Dříve nebo později další supermarket do Prachatic přijde, a když to má již nastat, tak si přeji z finančních důvodů, aby stál na pozemcích města.

5. S jinými firmami typu OBI, Baumax, Baťa nejednáme, protože nikdy neprojevily zájem.

6. Náhradní varianty pozemků všem zájemcům nabízíme, ale nemají o ně zájem.

7. Tecso v minulosti splnilo všechny tvrdé podmínky města, přesto jsme ho odmítli.

8. Tesco přichází s novou variantou, která mimo splnění všech podmínek navíc znamená novou kruhovou křižovatku o poloměru 28 m, rekonstrukci nebo nové hřiště jako náhrada pro ZŠ Vodňanská, parkoviště, chodník a povrchy v ulici Žižkova, důraz na zeleň a samozřejmě více než 10 mil korun do rozpočtu města.

9. Nad nabídkou nejásám, ale připadá mi pro město a okolí jako velice zajímavá.

10. Je to citlivá věc, neodsuzuji jiné názory nebo petice, chápu postoje stávajících prodejen nebo lidí, kteří bojují proti supermarketům na celém světě.

11. Zastupujeme občany celého města, i těch, kteří nemají názor nebo z mnoha důvodů s výstavbou nemají problém.