Opravena je zatím cesta směrem z Babic na Chvalovice. „Jednalo se o kompletní rekonstrukci celého úseku, při níž se nejdříve musela položit vyrovnávací vrstva a až poté samotný asfaltový povrch,“ komentovala starosta Anna Pilátová s tím, že také zasypali krajnice.

Celá rekonstrukce vyšla přibližně na dva miliony korun a podle slov starostky byla kompletně hrazena z dotace. Tu místní získali od ministerstva pro místní rozvoj.

Další komunikací, kterou se vedení obce chystá rekonstruovat, bude silnice za obcí, zvaná místními „Paseky“. Tato silnice je v nevyhovujícím stavu, navíc je příliš úzká na to, aby se na ní vyhnula dvě protijedoucí auta.

„Po silnici projede bezpečně jen zemědělská technika. Osobní vozy mají velké problémy. Ještě větší komplikace nastávají ve chvíli, kdy jedou dvě vozidla proti sobě,“ vysvětlila starostka. Obec navíc v oblasti plánuje výstavbu desítky rodinných domů, proto je rekonstrukce stávající komunikace nezbytná. „Přípravné práce jsou hotové, protože se dělaly zároveň s předešlou rekonstrukcí komunikace na Chvalovice. Hotové jsou už krajnice a stoky,“ upřesnila Anna Pilátová. Podle jejích slov by se tak samotná rekonstrukce silnice mohla uskutečnit zhruba letos v červenci.
„Pokud nastoupí firma, nová silnice by byla hotová tak do dvou dnů. Záleží samozřejmě na povětrnostních podmínkách, které by jako jediné mohly práce zdržet,“ dodala závěrem.

Radek Štěpánek