První nápor majitelů řidičských průkazů, jimž letos končí platnost, opadl. Včera to Deníku potvrdila pracovnice odboru komunálních služeb a dopravy, agendy řidičských průkazů Městského úřadu v Prachaticích Ludmila Volčíková. „Do konce roku si musí řidičský průkaz povinně vyměnit ještě přibližně čtyři a půl tisíce majitelů,“ upřesnila.
Jde o „papíry“, které jejich držitelé získali do posledního dne roku 1993. Právě těm totiž letos končí platnost a lidé se vystavují zbytečným komplikacím, jež mohou nastat ve chvíli, kdy lhůtu na výměnu nestihnou. „My jsme připraveni, dokonce jsme posílili i počet úředníků, aby čekací doba na nový řidičský průkaz byla co nejkratší,“ řekla s tím, že nejvíce řidičů přišlo požádat o výměnu začátkem roku. V současné době ale výměna stagnuje.
„Ve svém vlastním zájmu by lidé neměli nechávat výměnu na prosinec nebo letní měsíce, kdy i naši úředníci mohou vybírat dovolenou. Případné čekací doby na vydání řidičského průkazu se mohou zbytečně prodloužit,“ tvrdí Ludmila Volčíková.
Navíc v současné době je výměna zdarma. Po novém roce se případní zapomnětlivci vystavují správním poplatkům.